O nas

  DSC_4030  DSC_4533  DSC_6594  DSC_9800

     Fotografią przyrodniczą zajmujemy się amatorsko to nasze wspólne hobby. Od lat podglądaliśmy życie zwierząt najpierw „gołym okiem” potem przez lornetkę. Fotografią przyrodniczą zajęliśmy się kilka lat temu najpierw aparatami analogowymi, a obecnie cyfrowymi. Każdą wolną chwilę poświęcamy na „pstrykanie”, a nasz zachwyt nad utrwalaniem piękna przyrody w kadrze nie maleje. Owo hobby łączy bowiem wszystko to co dla nas ważne: miłość do przyrody, podziw dla zwierząt i życia ukrytego wśród zieleni.

        Fotografia przyrodnicza to jedna z najpiękniejszych, a zarazem trudnych dziedzin fotografii. Wymaga wielu poświeceń, cierpliwości, wytrwałości, a nawet zdolności stawania się niewidzialnym. To przepiękne wschody i zachody słońca, to poranne mgły, to najbliższy kontakt z dziką przyrodą. To również godziny spędzone w ukryciu to mokre buty, komary, kleszcze, zmarznięte ręce i nogi. To niewyczerpalne źródło tematów, to ogromna satysfakcja z każdego udanego zdjęcia. Zainteresowanie to przerodziło się naszą w prawdziwą pasję, której staramy się poświęcać każdą wolną chwilę. Czas, który spędzamy fotografując na łonie natury, pozwala nam na chwilę zapomnienia od codziennych problemów – wyciszeniu się, na ładowaniu „akumulatorów” i przeniesieniu się w świat przyrody żyjącej swoim rytmem.

        Na zdjęciach staramy się uwiecznić naszą piękną polską przyrodę, a zwłaszcza dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Większość naszych zdjęć powstaje w okolicy, w której wychowaliśmy się czyli Puszczy Niepołomickiej i Małopolsce, ale również zakochaliśmy się w przyrodzie Polesia i Bieszczad. 

 Zapraszamy do obejrzenia galerii tematycznych ze zdjęciami.

Jedne są bardziej udane inne mniej, ale najważniejsze dla nas jest cieszenie się każdym spotkaniem z przyrodą – zwierzętami „twarzą w twarz” są to chwile nie zapomniane i bezcenne.